COŚ O OKOLICY....

COŚ O OKOLICY....

opublikowano 14 kwiecień 2016

Co warto zobaczyć

COŚ O OKOLICY....
Wiosna już przyszła teraz kolej na Nas. Położenie Hotelu Solar Spa to nie lada gratka dla pasjonatów pieszych wędrówek, wycieczek rowerowych czy tez sportów bardziej ekstremalnych takich jak downhill. 
Ale pokolei..
Piesze wędrówki czas zacząć, słońca coraz więcej, które świeci dłużej, dzięki czemu nasze pozytywne nastawienie do ruchu rośnie z każdym dniem. Dla tych którzy dopiero zaczynają wędrować po górach lub chcą spędzić kilka dni ze swoimi pociechami w Szczawnicy tras nie brakuje. Zaczynając od położonego kilka kilometrów od Hotelu Solar Spa Rezerwatu Biała Woda w Jaworkach. Trasa w sam raz dla rodzin z dziećmi, wózeczków czy rowerków biegowych naszych pociech oraz naszych. Jest to trasa pieszo-rowerowa zamknięta dla ruchu samochodowego przez co jest idealnym miejscem by odpocząć, a dla dzieci jest to miejsce gdzie bez przeszkód mogą uwolnić soją energię. Jest to miejsce gdzie na każdym kroku można uchwycić piękno krajobrazu Małych Pienin, który o każdej porze roku zachwyca, koi zgiełk miast i pozwala odetchnąć świeżym powietrzem.
Dla osób, które już mają za sobą pierwsze piesze wędrówki po górach też znajdzie się kilka tras, które tak samo zachwycą swoim urokiem. Taką trasą jest między innymi szlak ze Szczawnicy przed Bacówkę PTTK pod Bereśnikiem kończąc w Schronisku PTTK Przehyba. Przehyba to miejsce w którym szlaki rozwidlają się w kierunku najwyższego szczytu Beskidu Sądeckiego – Radziejowej – czy też Dzwonkówki. Sądecki odcinek Głównego Szlaku Beskidzkiego liczy tu około 70km więc tras nie braknie nawet w te mniej słoneczne dni ;)
Jeśli lubimy rowerowe wypady Szczawnica to idealne miejsce by rozpędzić nasze jednoślady i udać się na wycieczki specjalnie przygotowanymi trasami. Rowerowy szlak Szczawnica-Czerwony Klasztor liczy w obie strony około 20 km. Biegnie malowniczym Przełomem Dunajca. Podczas rowerowej przejażdżki wzdłuż Dunajca co chwilkę mijać Nas będą turyści płynący tratwami przełomem do Szczawnicy lub Krościenka nad Dunajcem ze Sromowiec Niżnych. Trasa nie jest wymagająca, wręcz nastawiona na liczne postoje i chwile zadumy nad magicznymi widokami i szczytami Sokolicy czy Trzech Koron. Miejscem docelowym wycieczki rowerowej jest Czerwony Klasztor miejsce w którym mieści się jedna z najpiękniejszych budowli sakralnych w Pieninach.  Tu także według legendy, żył mnich który (tak jak Dedal) skonstruował lotnie i skacząc z Trzech Koron miał przelecieć nad Morskim Okiem w Tatrach gdzie został zamieniony w skałę którą do dziś możemy podziwiać – Mnich.
Dla rządnych wrażeń kilka kilometrów od Hotelu Solar Spa mieści się miejscowość Kluszkowce. Usytuowany tam kompleks Czorsztym-Ski jest atrakcją nie tylko w zimie. Latem na stokach góry Wdżar organizowane są zawody w Downhill’u. Ci, którzy zaczynają swoje ekstremalne przygody mogą poćwiczyć na pięciu specjalnie przygotowanych trasach: trasa zjazdowa downhill, freerideowa, slopestyle, pumptrack czy dual slalom. Co roku w organizowane są tam zawody Sony Vaio Joy Ride Open, które gromadzą tłumy fanów zakręconych tras rowerowego downhill’u.
Wystarczy kilka dni by poznać choć część tak różnobarwnej miejscowości jaką jest Szczawnica. Mamy nadzieje, że odpoczynek w naszym Hotelu sprawi, że czas spędzony w Pieninach będzie dla Państwa owocny w nowe przygody i nowo poznanych towarzyszy na szlakach.
 
"W górach musisz wykonać pewien wysiłek bez zapłaty. Jest to mistyka, szukanie czegoś wyjątkowego. Do tego trzeba mieć wyobraźnię i filozofię życiową. Nie każdego na to stać, nie każdemu się chce. Bo w górach nie ma granic, tam się szuka wolności. A samo przebywanie w górach łagodzi, eliminuje agresję. Są elementy rywalizacji ale rywalizacji z wyznaczonym celem, a nie z przeciwnikiem.” (Krzysztof Wielicki).