JESIEŃ ....

JESIEŃ ....

opublikowano 01 październik 2017

JESIEŃ ....
Jesień zawitała do naszych drzwi. My mimo spadku temperatury staramy się aktywnie spędzać czas bo przecież ruch to zdrowie!!!
 
Hotel Solar Spa przygotował na tą okazję specjalne pakiety, które przypadną do gustu każdemu komu jesienna słota nie jest zła.
Jednym z nich jest pakiet Aktywny Senior, którego hasłem przewodnim jest „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Głównym zadaniem w nim jest utrzymanie sprawności fizycznej na najwyższym poziomie. Trening całego organizmu pomoże w zmniejszeniu ryzyka kontuzji, relaksie i (co z treningiem idzie w parze) nawiązaniu nowych kontaktów towarzyskich. 
 
Jak aktywnie spędzić czas w Szczawnicy?
Na pierwszy rzut proponujemy Państwu spacery po Szczawnickich parkach gdzie można w ciszy wsłuchać się w szum liści, spędzić chwile na rozmowie ze znajomymi czy spędzić chwile zaczytując się w tomik poezji siedząc na jednej z parkowych ławeczek. Górskie powietrze pomoże nam oczyścić umysł oraz doda nam energii do podjęcia wędrówki w dalsze zakątki Szczawnicy.
Kolejnym sposobem spędzenia aktywnie czasu w Szczawnicy jest wypożyczenie rowerów i skorzystanie z kilku tras rowerowych, które prowadzą urokliwymi miejscami. Jedna z takich tras prowadzi do Czerwonego Klasztoru na Słowacji. Podążając ta trasą przemieszczamy się ścieżka pieszo-rowerową, jedziemy wzdłuż górskiej rzeki Dunajec, mijając pomniki przyrody Pienińskiego Parku Narodowego oraz jego urokliwe skały – m.in. Sokolice czy Trzy Korony. Podczas takiej wyprawy mijać nas będą flisackie łodzie pełne turystów, a przy dobrej okazji uda nam się usłyszeć jakąś śmieszną anegdotkę od flisaka z tratwy.
Dla chcących w bardziej aktywny sposób spędzić czas w Szczawnicy polecamy wycieczki górskie. Kilometry tras, mnogość schronisk, bacówek i jesienne kolory, które z dnia na dzień coraz bardziej wkraczają w krajobraz to tylko niektóre z atrakcji. Każda wycieczka to inna historia, miejsce, klimat. Każde nowo odkryte miejsce pozwala nam brnąć dalej by móc przekonać się co jest za następnym wzniesieniem. Tak idąc wzdłuż szlaków często nie zdajemy sobie sprawy, że pokonanie kilkunastu kilometrów minęło nam tak szybko i jesteśmy już na miejscu. Wracając trasa wydaje nam się krótsza ale równie urokliwa i pełna przepięknych widoków. 
A co po całym dniu spędzonym aktywnie? Relaks w hotelowym Spa, jacuzzi czy ławeczka masująca – wybór należy już do Państwa.