JAK PRZYGOTOWAĆ SKÓRĘ PRZED NADEJŚCIEM ZIMY

JAK PRZYGOTOWAĆ SKÓRĘ PRZED NADEJŚCIEM ZIMY

opublikowano 10 październik 2016

JAK PRZYGOTOWAĆ SKÓRĘ PRZED NADEJŚCIEM ZIMY
 
JAK PRZYGOTOWAĆ SKÓRĘ PRZED NADEJŚCIWEM ZIMY
 
Skóra a szczególnie twarz narażona jest przez cały czas na działane szkodliwych czynników zewnętrznych takich jak chłód, wiatr, mróz, promienie słoneczne, zanieczyszczenia znajdujące się w powietrzu. Warto pomyśleć o zabezpieczeniu jej przed wpływem tychże czynników, dlatego też  opiszemy w skrócie co należy zrobić aby czuć się świeżo a głównie bezpiecznie w chłodne jesienno zimowe dni.
 
1.Demakijaż jest najważniejszym krokiem  w pielęgnacji cery. Zimą należy zmienic pianki i żele na kosmetyki o bogatszej konsystencji. Idealnie sprawdzą się olejki i balsamy do demakijażu, które doskonale usuwają wszelki makijaż, lekko natłuszczają i nawilżają cerę pozostawiając ją idealnie czystą i gotową do dalszej pielęgnacji.
2.Peelinng- oczyszcenie. Zimą nie możemy zapominać o peelingach. Suche powietrze wpływa na skórę . Sucha z martwymi komórkami skóra powinna być natychmiast usunięta. Zamiast ostrych peelingów gruboziarnistych należy wybrać te łagodniejsze, a najlepiej enzymatyczne na bazie kwasów. Delikatnie usuną martwy naskórek i sprawią, że cera będzie promienna.
3.SOS czyli nawilżenie skóry jakże istotne, dlatego należy pamietac o codziennej pielęgnacji nawilzającej. Najlepszą propozycją będzie produkt o zwiększonej zawartości lipidów, gwarantujących długotrwałe nawilżenie nawet bardzo wysuszonej skórze, a dodatkowo zawierający masło Shea, które uzupełnia lipidy w skórze, oraz uwodornioną lecytynę, chroniącą przed oddziaływaniem czynników środowiskowych. Ponadto, idealny kosmetyk powinien być pozbawiony substancji zapachowych i barwników.
 
 
W  naszych gabinetach wykonujemy rózne zabiegi oczyszczające, nawilżające w zależności od rodzaju skóry. Po przeprowadzonym wywiadzie każdy dowie się co dla jego cery jest najbardziej wskazane, dlatego też serdecznie zapraszamy.
 
 
Jeszcze jest czas możesz zafundować skórze SOS a unikniesz problemów, przyjdź pomożemy Ci w tym.