KOLAGEN A - ZASTOSOWANIA W KOSMETYCE

KOLAGEN A - ZASTOSOWANIA W KOSMETYCE

opublikowano 20 kwiecień 2016

SPA

KOLAGEN A - ZASTOSOWANIA W KOSMETYCE
Kolagen A – to w pełni naturalny produkt, pozbawiony parabenów, barwników czy konserwantów. Testowany dermatologicznie. Kolagen A White to naturalny kolagen pozyskiwany ze skór ryb, zawiera wyłącznie naturalne substancje i nie wywołuje podrażnień. Zawiera czysty materiał biologiczny, dlatego tak ważne są warunki, w których jest przechowywany (brak dostępu do światła, temperatura do 27°C). 

Właściwości i zastosowanie
 
Kolagen to najważniejsze białko strukturalne w ludzkim organizmie – stanowi 30% całkowitej masy białka ludzkiego i 70% masy białek skóry. Kolagen jest jak fundament, na którym oparta została struktura ludzkiego organizmu. Nie ma tkanek i narządów zbudowanych bez użycia tego szczególnego białka.
 
Podczas całego naszego życia kolagen jest poddawany ciągłej wymianie.  Niestety po okresie dojrzewania – po 25 roku życia procesy destrukcji kolagenu przeważają nad procesami syntezy tego ważnego białka. Objawia się to początkowo przede wszystkim na skórze – pierwszymi zmarszczkami i bruzdami. Skóra staje się sucha, wiotka, pozbawiona jędrności. W dalszych etapach starzenia się organizmu pojawiają się problemy z gojeniem ran, bólami stawów czy łamliwością kości, a wszystkie te objawy są spowodowane niedoborem kolagenu oraz jego gorszą jakością (gdyż staje się on bardziej usieciowany). Dlatego w walce z procesami starzenia należy zadbać przede wszystkim o odpowiednią ilość kolagenu w skórze. Dla poprawy i utrzymania właściwej kondycji skóry zaleca się stosowanie Kolagenu po 25 roku życia.
 
Efekty zastosowania Kolagenu A
 
•skutecznie spowalnia proces starzenia się skóry, pobudzając syntezę naturalnego kolagenu, co przekłada się na prawidłowe działanie i kondycję wszystkich warstw skóry
•ma zdolność przenikania w głębsze partie skóry – tam odbudowuje strukturę skóry właściwej, dzięki czemu odzyskuje ona zdrowy wygląd
•głęboko nawilża i poprawia gospodarkę wodną skóry
•likwiduje zmarszczki - poprzez współpracę kolagenu z kwasem hialuronowym. Kolagen jest rusztowaniem dla kwasu hialuronowego, który jest odpowiedzialny za wygładzanie zmarszczek
•normalizuje natłuszczenie powierzchni skóry - wspomaga walkę z trądzikiem i zaskórnikami
•profilaktyka rozstępów – wygładzanie czerwonawych blizn
•wspomaga walkę z cellulitem – kolagen utrzymuje strukturę komórek tłuszczowych
•poprawia elastyczność i napięcie skóry oraz stopień jej wygładzenia
•poprawia komfort higieny intymnej - odpowiednio nawilża, a dzięki niskiemu pH tworzy ochronne środowisko i zwiększa komfort seksualny
•zmniejsza widoczność blizn

Aplikacja kolagenu na skórę;
 
1. Oczyszczenie skóry
Przed aplikacją preparatu Kolagen A należy dokładnie oczyścić skórę - aby cząsteczki kolagenu mogły przeniknąć do jego głębszych warstw. W tym celu należy umyć skórę ciepłą wodą i żelem do mycia przy użyciu gąbki do mycia twarzy, a także w miarę możliwości przeprowadzić peeling (najlepiej enzymatyczny).
 
Pamiętaj! Im skóra będzie lepiej oczyszczona - pory odetkane, usunięty lipidowy film - tym lepiej będzie ona przygotowana na przyjęcie kolagenu.

2. Aplikacja Kolagenu A
 
Po oczyszczeniu skóry nie należy jej wycierać. Na powierzchni jeszcze wilgotnej skóry należy rozprowadzić kolagen i wymieszać go z kropelkami wody, które są obecne w naskórku.

3. Masaż
 
Jest to najważniejszy element aplikacji. Aby jak najwięcej cząsteczek kolagenu przeniknęło do skóry właściwej, należy preparat wmasowywać i wklepywać w skórę. Warto pamiętać, aby masaż przeprowadzać 'ku górze' - w przeciwnym kierunku do działających sił grawitacji. Masaż powinien trwać minimalnie 5 min (a można go przeprowadzać nawet 15 min). Jeśli podczas aplikacji kolagenu odczuwalny będzie brak poślizgu, należy dodać trochę wody bądź toniku i kontynuować masaż.
 
4. Po aplikacji
 
Po odpowiednio przeprowadzonym masażu odczuwalna jest od razu miękkość i gładkość skóry. Aplikację można zakończyć użyciem naszego ulubionego kremu, który będzie działać intensywniej dzięki wcześniejszemu zastosowaniu Kolagenu A.