ŚWIĘTA WIELKANOCNE

ŚWIĘTA WIELKANOCNE

opublikowano 23 marzec 2016

Nadchodzi Wielkanoc

ŚWIĘTA WIELKANOCNE
Wielkanoc jest najstarszym świętem chrześcijańskim upamiętniającym Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa, obchodzonym przez Kościoły chrześcijańskie. Z tej okazji spotykamy się z najbliższymi i składamy sobie życzenia. Co roku, począwszy od soboru nicejskiego w 325 roku, Wielkanoc obchodzi się w pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni Księżyca. Niedziela Zmartwychwstania jest pierwszym dniem wielkanocnego okresu świątecznego zwanego oktawą wielkanocną. Czas wielkanocnej radości trwa w liturgii 50 dni i kończy się niedzielą Zesłania Ducha Świętego. Niepodważalnie Wielkanoc jest najważniejszym świętem dla katolików, którzy obchodzą ją na pamiątkę męczeńskiej śmierci oraz zmartwychwstanie Chrystusa. Jednak niewielu katolików zdaje sobie sprawę, że to święto posiada większość obrzędów z czasów i tradycji pogaństwa np. święcenie koszyka, śmigus-dyngus. 
 
Jest to czas na refleksje i odpoczynek od trudów codzienności. W zbudowaniu atmosfery świątecznej pomagają dekoracje wielkanocne, które może nie są niezbędne, ale wprowadzają nas w lepszy nastrój i podkreślają panującą za oknem wiosnę.
Ich przygotowanie jest bardzo czasochłonne, więc jest  to ostatni moment aby wszystko było gotowe na czas.
Głównym motywem dekoracyjnym są oczywiście jajka i zające, które i u nas są ozdobą. W naszym hotelu dekoracje wykonaliśmy własnoręcznie. Dzięki pomysłom i umiejętnościom naszych pracowników udało się stworzyć ciekawe kompozycje.
Mamy nadzieję, że ten wystrój przypadnie do gustu naszym Gościom. Wprowadzi ich w świąteczny nastrój i dodatkowo umili pobyt.
 
 
Wszystkich chcielibyśmy złożyć świąteczne życzenia:
 
Wesołej Wielkanocy, dużo zdrowia, wielu sukcesów na tle zawodowym, jak i osobistym, mokrego Dyngusa, pięknej święconki, smacznego jajka, kolorowych pisanek, wiosennej, ciepłej i słonecznej pogody, pysznej babki, miłości, siły, wiary, nadziei, pieniędzy, a także radości i uśmiechu. Wesołego Alleluja!