PIELĘGNACJA SKÓRY ZMĘCZONEJ ZIMĄ

PIELĘGNACJA SKÓRY ZMĘCZONEJ ZIMĄ

opublikowano 18 marzec 2019

PIELĘGNACJA SKÓRY ZMĘCZONEJ ZIMĄ
Pielęgnacja skóry zmęczonej zimą
 
Skóra po zimie jest bardzo często zszarzała i matowa. Odżywienie  przywrócą jej zabiegi pielęgnacyjne wykonane w gabinecie kosmetycznym. Wiosną warto skupić się na złuszczeniu i odżywieniu skóry między innymi mikrodermabrazję, peeling kawitacyjny, oczyszczanie kwasami, peeling węglowy
 
Peeling kawitacyjny z sonoforezą
 
Peeling kawitacyjny to oczyszczanie skóry za pomocą fal dźwiękowych. Najczęściej łączy się go z sonoforezą, która ułatwia wnikanie substancji odżywczych w głąb skóry. Peeling kawitacyjny z sonoforezą  złuszcza martwy naskórek, uszczelnia naczynia krwionośne, dotlenia skórę i poprawia ogólny jej wygląd . Można go przeprowadzić na każdym typie skóry, ale najlepiej sprawdzi się u osób z cerą tłustą i mieszaną, a także dojrzałą i zmęczoną.
 
Zabiegi kwasami
 
Eksfoliacja kwasami, czyli oczyszczanie, to zabieg polegający na intensywnym złuszczaniu naskórka.  Do zabiegu oczyszczania używa się kwasów o różnej mocy procentowej, dobranej do kondycji i potrzeb skóry indywidualnych danej skóry. Efekt zależy także od rodzaju zaaplikowanego kwasu. Najczęściej stosuje się kwasy: migdałowy, salicylowy, mlekowy, pirogronowy lub azelainowy. Odpowiednio dobrane kwasy i poprawność wykonania zabiegu pozwoli na oczyszczenie i  złagodzenie niedoskonałości skóry. Mikrodermabrazja to idealny zabieg złuszczający martwy naskórek twarzy nagromadzony podczas zimy, czego powodem jest brak witalności, jędrności i matowy wygląd cery.  
 
Laserowy peeling węglowy
 
Wybrana partia ciała pokryta zostaje emulsją węglową, następnie skóra naświetlana jest promieniem laserowym. Cząsteczki węgla absorbują energię światła laserowego, w wyniku czego powstają ‘mikroeksplozje’ powodujące: głębokie oczyszczenie skóry, zwężenie porów oraz ujednolicenie kolorytu i poprawę jędrności . Idealny zabieg oczyszczając, nadający skórze blasku, dzięki czemu w dalszej części zabiegu skóra bardziej wchłania  składniki aktywne z preparatów a tym samym efekt zabiegu jest bardziej widoczny. Peeling węglowy jest wykonywany za pomocą wysokoenergetycznego impulsowego lasera.
 Pamiętać należy, że zabieg ten jak  inne zabiegi mają wiele przeciwwskazań, po zabiegu w żadnym przypadku nie należy korzystać z kąpieli słonecznych. Osoba wykonująca zabieg udzieli fachowej porady i dobierze zabieg do danego problemu. Zapraszamy do studia kosmetycznego w naszym salonie.