SZCZAWNICA

SZCZAWNICA

opublikowano 10 czerwiec 2016

Miasto uzdrowiskowe

SZCZAWNICA
Szczawnica
Miasteczko leżące na styku Pienin i Beskidów, położone w dolinie potoku Grajcarek zaprasza w swe progi by mile spędzić wakacyjny czas. Tylko 110 km od Krakowa czy 40km od Nowego Targu a klimat zmienia się na lepszy. Położona na wysokości około 500 m n.p.m. zaprasza turystów do otaczających ją lasów, źródeł mineralnych czy szczytów pasma Radziejowej oraz Małych Pienin.
 
Jedną z największych cech Szczawnicy jest bliskie sąsiedztwo Pienińskiego Parku Narodowego (oraz jego słowackiej części Pienap’u) i Popradzkiego Parku Krajobrazowego. Miasteczko to staje się jednym z najatrakcyjniejszych miejscowości południowej polski.  To miejsce dla pasjonatów pieszych wycieczek, kajakarzy, rowerzystów czy pasjonatów długich spacerów w świetle zachodzącego słońca. To małe miasteczko dla każdego przygotowało coś co czyni je uniwersalnym. Szczawnica to także miejscowość uzdrowiskowa przystosowana dla chorych by w otoczeniu przyrody wracali do zdrowia, a podczas zabiegów leczniczych mogli zrelaksować się przy dźwiękach ptasich śpiewów. 
Corocznie uzdrowisko odwiedzają rzesze turystów, których przyciąga niezliczona liczba atrakcji. Każdy znajduje coś dla siebie: trasy rowerowe, trasy kajakowe, rafting, jazda konna, park wspinaczkowy, wędkarstwo czy wycieczki górskie. Nie mamy się czym martwić, że brak nam sprzętu – punkty rozmieszczone na terenie Szczawnicy pozwalają na wypożyczanie sprzętu o każdej porze dnia. 
 
Najważniejszą rolą jaką spełnia Szczawnica to uzdrowisko. Historia jego początków sięga  kilkuset lat wstecz. Nieodłącznym elementem Szczawnickiego Uzdrowiska jest Pijalnia Wód Mineralnych, gdzie do dyspozycji odwiedzających są: szczawy wodorowęglanowe, sodowe, jodkowe i bromkowe bogate w sole mineralne oraz liczne mikroelementy. Wypływające w Szczawnicy  źródła takie jak Magdalena, Jan czy Józef zapraszają na skorzystanie z ich dobroczynnych właściwości. 
Wśród licznych ośrodków (w których leczy się m.in. choroby dróg oddechowych, choroby układu kostno - stawowego) kuracjusze spędzają miłe popołudnia przy blasku ogniska czy popołudniowym grillowaniu jednocześnie napawając się otaczająca przyrodą i brakiem wielkomiejskiego zgiełku. Zaplecze medyczno-uzdrowiskowe jest na wysokim poziomie i zapewnia kuracjuszom odpowiednią rehabilitację oraz wypoczynek o jakim marzyli. Ci którzy odwiedzili już raz Hotel Solar Spa oraz mieszczącą się w nim Pienińską Uzdrowiskową Klinikę Rehabilitacji i Leczenia Bólu wracają do nas ponownie by znów wspólnie z nami spędzić miłe chwile i podbudować swoje zdrowie. 
 
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, by wspólnie z nami zaplanować urlop, wypoczynek czy rodzinny  weekendowy wyjazd. Wakacje już za kilka dni więc warto pomyśleć by spędzić je w tak urokliwym miejscu jakim jest Szczawnica.