USUWANIE NACZYNEK LASEREM

USUWANIE NACZYNEK LASEREM

opublikowano 06 wrzesień 2018

USUWANIE NACZYNEK LASEREM
Usuwanie rozszerzonych naczynek na twarzy jest obecnie jednym z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w gabinetach kosmetycznych. Coraz więcej osób ma problem z pajączkami i nawracającym rumieniem. Aby zapobiec coraz większym i intensywniejszym pękaniem naczynek należy skorzystać z serii zabiegów zamykania naczynek.
 
Teleangiektazje są   to trwałe rozszerzone naczynia włosowate. które prześwitują przez naskórek tworząc pojedyncze nitki a większa ilości tworzy czerwoną pajęczą sieć. Nieleczone naczynka pękają i przylegają do siebie i dają wrażenie jednorodnego zaczerwienienia skóry w postaci rumienia.
Rozszerzone naczynka mogą się pojawić na każdym typie cery, najbardziej jednak narażona jest skóra delikatna, cienka, wrażliwa. Charakterystyczne pajączki zazwyczaj pojawiają  się w okolicy policzków, nosa i brody.
Na powstawanie naczynek ma wpływ wiele czynników :
•gorąca kawa, mocna herbata
•alkohol oraz pikantne potrawy
•zmiany temperatury,
•niekorzystne warunki atmosferyczne: wiatr, mróz i promienie słoneczne,
•nerwowy tryb życia
Zamykanie naczynek - przed zabiegiem
Przed zabiegiem należy ocenić jak głęboko znajdują się naczynka i jaka jest ich ilość. Na tej podstawie dobiera odpowiednią długości fali, która będzie emitowana przez laser Należy pamiętać, że co najmniej 2 tygodnie przed zabiegiem nie można zażywać ziół fotouczulających oraz leków z kwasem salicylowym.
Laser IPL pozwala na zamykanie naczynek z użyciem energii świetlnej. Metoda ta jest przeznaczona dla każdego, kto zmaga się z widocznymi gołym okiem "pajączkami". Rozszerzone naczynka są zamykane za pomocą ruchomej głowicy, która emituje światło o określonej częstotliwości. Podczas zabiegu dochodzi do procesu fototermolizy: światło lasera dociera w głąb naczynka, by zostało pochłonięte przez hemoglobinę, czyli czerwony barwnik krwi. W kolejnym etapie zabiegu wiązka lasera zostaje zamieniona w energię cieplną. Pod jej wpływem woda, która znajduje się w tkance, zostaje odparowana, a ścianki naczynka wysuszają się i obumierają. Po zabiegu skóra jest lekko zaczerwieniona.
Po zabiegu należy pamiętać aby przede wszystkim stosować łagodne i bezzapachowe kosmetyki przeznaczone do cery naczynkowej. Zawierają one składniki, takie jak witamina K, wyciąg z kasztanowca czy arniki górskiej, które zapobiegają pojawianiu się nowych "pajączków". Ponadto niezbędne są także:
•kremy z filtrami UVA i UVB (50 SPF);
•kremy z witaminą K, kremy nawilżające, lipidowe;
•dieta, która będzie źródłem witaminy K i PP.