ZADBAJ O SKÓRĘ

ZADBAJ O SKÓRĘ

opublikowano 01 czerwiec 2016

Zabiegi spa

ZADBAJ O SKÓRĘ
ZADBAJ O SKÓRĘ SZCZEGÓLNIE W UPAŁY
 
Od odpowiedniego nawilżenia skóry zależy nasz wygląd - im mniej w niej wody, tym szybciej skóra się zestarzeje. Oprócz regularnego nawilżania się płynami, należy zadbać o naturalną powłokę skóry zatrzymującą wodę. Odpowiednia ilość wody w organizmie ma ogromny wpływ na to, jak wyglądamy. W samej warstwie rogowej naskórka powinno jej być aż dwadzieścia procent. Za utrzymanie odpowiedniego poziomu wody w skórze odpowiada naturalny czynnik nawilżający, który chłonie i wiąże wodę. Ale to nie jedyny warunek dobrego nawilżenia skóry. Oprócz tego ważne jest również zachowanie odpowiedniej szczelności ochronnego płaszcza lipidowego, który broni skórę przed wnikaniem w jej głąb bakterii i zabezpiecza naturalny czynnik nawilżający przed wypłukiwaniem z organizmu. Ochronny płaszcz lipidowy to półprzepuszczalna bariera pokrywająca cały naskórek, zbudowana z produkowanego przez gruczoły łojowe sebum, którego zwykle, i jak się okazuje niesłusznie, bardzo chcemy się pozbywać.
 
Jedną z głównych przyczyn odwodnienia skóry jest jej nieprawidłowa pielęgnacja!
 
Poza tym do czynników zaostrzających lub wywołujących odwodnienie skóry zaliczamy:
- naturalny proces starzenia
- zaburzenia hormonalne
- niesprzyjające warunki atmosferyczne: zimno, wiatr, promieniowanie słoneczne
- ogrzewanie, klimatyzacja
- zanieczyszczenia środowiska
- stres
- zmęczenie
- niezbilansowana dieta
- niektóre leki ( w tym leki przeciwtrądzikowe)
Skóra odwodniona może mieć również podłoże genetyczne.
 
Kilka porad jak chronić skórę przed odwodnieniem
 
1. Najlepiej ograniczyć długie kąpiele i zdecydować się na krótkie prysznice, bo wbrew pozorom długa kąpiel prowadzi do odwodnienia skóry.
2. Poza tym trzeba ochraniać skórę przed wnikaniem szkodliwych promieni UV, wklepując co 2 – 3 godziny kosmetyk z wysokim filtrem.
3. Przede wszystkim jednak w upalne letnie dni należy pić dużo wody, ze wskazaniem na wodę mineralną. Przy wysokich temperaturach organizm bardzo szybko się odwadnia. Dzieje się tak bo się mocno pocimy, często przebywamy w klimatyzowanych pomieszczeniach.
 
Zabiegi pielęgnacyjne pozwolą nam na przywrócenie odpowiedniego nawilżenia skóry. Aby pielęgnować skórę odwodnioną i zapobiec utrzymaniu się lub pogorszeniu objawów, można codziennie wykonać kilka czynności:
-Delikatnie usuwamy makijaż, aby uniknąć drażnienia naskórka
-Każdego dnia stosujmy preparat nawilżający, aby utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia, przywrócić funkcjonowanie bariery ochronnej warstwy rogowej naskórka i zabezpieczyć skórę przed promieniami UV. Należy również codziennie stosować preparat z filtrem przeciwsłonecznym. Wybieramy kompozycję, która odpowiada naszemu rodzajowi skóry, porze roku lub otoczeniu.
 
Gabinety Spa w Hotelu Solar proponują różne zabiegi nawilżające, dlatego zapraszamy do skorzystania z bogatej oferty zabiegowej.