GRIMBERGEN PIWO Z PASJĄ

GRIMBERGEN PIWO Z PASJĄ

opublikowano 18 sierpień 2016

GRIMBERGEN PIWO Z PASJĄ
Grimbergen – piwo z pasją
 
Smak piwa znany jest od stuleci. Piwowarzy spędzali noce i dnie by przygotować napój, którego smak będzie wyrazisty i trwały. Jednymi z najlepszych piwowarów byli mnisi, którzy dbali by składniki złocistego napoju były najwyższej jakości a sam smak wyśmienity. 
 
Do najlepszych piw należy właśnie Grimbergen, który od kilku miesięcy dostępny jest w naszym Hotelu. Nazwa tej znakomitej marki wywodzi się od miejscowości położonej w północnej Belgii. W 1128 roku założono tam klasztor w który kilkakrotnie został doszczętnie spalony lecz zakonnicy odbudowywali go na nowo – stąd też symbolem zakonu jest Feniks, a mottem sentencja „ardet nec consumitur” czyli „spalone, ale nie zniszczone”. 
Wśród marki Grimbergen spotkać można trzy rodzaje piwa: Blonde, Double oraz Blanche.
 
Grimbergen Blonde to piwo o najstarszej tradycji warzenia – 900 lat tradycji zaklęte w złocistym płynie. Historia jego powstania wiąże się z opactwem w którym aż dwa lata warzono piwo by stworzyć idealną recepturę nie znając przy tym procesu filtracji. To klasyczne piwo o złotej barwie oraz kremowej, gęstej piance. W smaku Grimbergen Blonde wyczuwalny jest aromat skórki pomarańczy oraz karmelizowanego cukru. 

Grimbergen Double to piwo z którym wiąże się historia mnicha, który często nocami zakradał się i próbował stworzyć, mieszając różne smaki, nowa recepturę. Odkrył dzięki temu podwójną fermentację oraz łączenie różnych słodów. W czasach średniowiecza o takich piwach mówiono „dwa razy lepsze od pozostałych piwo” – stąd też wzięła się nazwa Double. W smaku Grimbergen Double wyczuwamy nuty korzenne, słodycz, a samo piwo ma ciemną mahoniowa barwę co tylko potęguje efekt smakowy. 

Grimbergen Blanche to najmłodsze „dziecko” zakonu Feniksa. Piwo to powstało w wyniku wielu prób gdy browarmistrz usłyszał za plecami głos, który mówił, że zakon „będzie tworzył jasnozłote piwo z kremową pianką , łącząca aromaty cytrusów, kolendry i goździków”. Głosem, który dał początek nowemu Grimbergen Blanche był zakonnik, który od dawna marzył o takim piwie. Dziś dzięki niemu piwo Blanche orzeźwiające, lekko mętne o jasnozłotej barwie, delikatnej nucie goryczki, którą przełamują nuty cytrusów, wanilii, karmelu i bergamotki można kosztować o każdej porze roku. 
 
Piwo Grimbergen wyróżnia oprócz trzech różnych smaków także sposób podania. Podaje się je w specjalnych kieliszkach, które uwydatniają aromaty, teksturę i gęsta pianę. 
Zapraszamy do Słonecznych Tarasów Hotelu Solar Spa, gdzie będą mieli Państwo okazję skosztować każdego ze smaków piwa Grimbergen oraz innych trunków z naszej oferty.